Teisipäeva hommikuprogrammis räägime näitlejate piketist, konkurentsiraportitest ja ootamatust investeeringust.
- Raadiohommikus: kinnisvara ning kaubandus, näitlejad ja üllatav investeering Foto: Andras Kralla
Masina- ja metallitööstuse ning kaubandusettevõtete konkurentsiraportite põhjal tuleb nende sektorite käekäigust raadiohommikus rääkima Äripäeva Infopanga konkurentsianalüütik Sigrid Kõiv.
ELUM Kinnisvara arendusjuht Risto Vähiga vestleme arengustest kinnisvaraturul ja sellest, kas hinnad on tõesti hakanud tõusma nagu äsjane statistikaameti teade kinnitas.
Teisipäeva hommikul algavast teatriliidu palgatõusu piketist valitsuse maja ees tuleb rääkima näitleja Reimo Sagor.
Neljas saatekülaline on saladuses kuni homme hommikul toimuva päris suure investeeringu avalikustamiseni, seni saab vaid öelda, et tegemist on kohalike toiduteadlaste ettevõttega, kes teeb saepurust toiduõli.
Hommikuprogrammi teevad Meelis Mandel ja Ken Rohelaan.
Saatepäev jätkub kolme saatega:
11.00‒ 12.00 “Investor Toomase tund”. Räägime ettevõtja ja investor Madis Pajo investeerimisteekonna kogemustest ja läbitud õppetundidest. Madis Pajo sõnul aga ei pea olema geenius, tark või isegi megaandekas, et jõukaks saada — piisab töökusest ja õigetest eesmärkidest.
Saates kuuletegi, kuidas Madis Pajo jõudis selleni, et 18 000 eurot passiivset tulu kuus tuleb justkui ise kontole. Investor jagas ka oma kolmesammulist juhist, kuidas temal on õnnestunud jõuda rahalise kindluseni.
Saade on salvestatud käesoleva aasta suvel toimunud investeerimisfestivalil.
13.00‒ 14.00 “Cleantech”. Saates tuleb juttu, kuidas tehisintellekti kasutatakse, et maailma rohelisemaks muuta. Millised on on kasutusviisid Eesti ettevõtete protsesside optimeerimises juba praegu ning kuhu vaatame tulevikus. Oma nägemust ja kogemust jagavad tehisaru lahendusi loova MindTitani tegevjuht Kristjan Jansons ning kinnisvara- ja energiasektorit digitaliseeriva R8 Technologies partner Kristo Peenra.
Saatejuht on Mart Valner.
15.00‒ 16.00 “Võitjate põlvkond”. Saates on külas 35. juubelit tähistava Nurmiko lilleaiandi asutaja Jaak Ungerson. Pereettevõttel Nurmiko põles 2019. aasta esimese jaanuari hommikul maha kogu äritegevuseks vajalik nutikas aiand.
Vaatasime ajas tagasi ning rääkisime, kuidas rasketel aegadel leida optimismi, tahtejõudu ja raha ettevõttega edasi toimetada ning kas suurtest õnnetustest on pereettevõttena lihtsam või raskem läbi tulla. Lisaks uurime, miks ja kuidas noorem põlvkond ettevõtetele uue hingamise andis ning äri kasvama aitas.
Saatejuht on Jana Palm.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Otseligi kuulamiseks leiab
siit.
Seotud lood
Teatud ringkonna teeb ettevaatlikus värske kaitsetööstuse Frankenburg Technologiesi küljes nähtav Margus Linnamäe vari, ütles Äripäeva uuriv ajakirjanik Eliisa Matsalu-Alaküla.
Elektriautod ei tule enam peale nii suure hooga nagu aastaid tagasi, sest esimesed elektriautode fännid on oma ostu ära teinud ja nüüd tuleb veenda järgmisi, ütles autoauhindade ürituse Eesti Autogala korraldaja Raiko Ausmees.
Kuigi valitsuse tasandil ei ole kokkulepet, kuidas julgeolekukulutusi pärast 2027. aasta riigikogu valimisi katta, liigub sotsiaaldemokraatide mõte selles suunas, et ühiskonnast võiksid panustada kõige rikkamad.
Sillamäe sadamast peavad teised turuosalised lugu, kiidavad nende infrastruktuuri ning piirkonna potentsiaal on suur, kuid sadama omanikud on tagasihoidlikumad, rääkis Äripäeva ajakirjanik Polina Volkova.
Kulla hind tõusis kolmandas kvartalis viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, jõudes septembris ka värskete rekorditeni. Kas praeguses tõusutsüklis on kullal veel ruumi kallineda ja mis saab edasi järgnevatel aastatel?
Enimloetud
3
Tesla ostuga võiks oodata
6
“A kust leiad sina ööga 100 000 eurot?”
Hetkel kuum
Tesla ostuga võiks oodata
“A kust leiad sina ööga 100 000 eurot?”
Tagasi Äripäeva esilehele