Eestile kopsaka trahvi toonud konkurentsiseadus saab uue näo
Valitsus kavatseb konkurentsiametile suuremaid õigusi andma pidanud seadust remontida Eesti 200 soovitud viisil, asendades haldustrahvid väärteomenetlusega.
Justiits- ja digiminister Liisa-Ly Pakosta süüdistas eelnõu venima jäämises endiseid koalitsioonikaaslasi sotsiaaldemokraate.
Foto: Liis Treimann
Justiitsminister Liisa Pakosta kinnitas valitsuse pressikonverentsil, et edasi minnakse väärteomenetluse põhise eelnõuga ning seda ei algatata uuesti, vaid jätkatakse poolelioleva seaduseelnõu muutmisega. Ta avaldas lootust, et see võetakse riigikogus vastu päevadega.
Aastaid veninud konkurentsijärelevalve seaduse vastuvõtmine toob Eestile kopsaka trahvi, nüüd üritab justiitsministeerium hoolimata advokatuuri vastuseisust teha vastuolulise seadusega veel ühe katse.
Miljonitesse ja miljonitesse eurodesse ulatuvad trahvid ning lihtsustatud järelevalve peaks tagama avalikkusele puhtama majanduskeskkonna ning ühtlasi päästma Eesti Euroopa Liidu trahvi eest, loodab justiitsministeerium.
Konkurentsiamet saab uuteks tööriistadeks karmimad karistused ja kiirema menetlemisviisi, kus enda süüdi mõistmisele peavad kaasa aitama ettevõjad ise. Kui konkurentsiameti juht on seaduseelnõuga rahul, siis kriitikud on mures ja ennustavad kohtuuste kulutamist.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) annab toetust liigiti kogutud jäätmete ringlussevõtu suurendamiseks. Ettevõtted saavad toetust küsida ettevalmistavateks tegevusteks, jäätmete ringlussevõtuks ning jäätmearuandluse liidestamiseks riikliku infosüsteemiga. Alates 24. maist saavad toetust taotleda kõikide jäätmeliikide töötlejad.