Äripäev • 30. juuni 2015 kell 12:30

Eurooplased hakkasid Kreeka päästmiseks raha koguma

Britt Thom Feeney kogub Kreeka abistamiseks raha ühisplatvormi Indiegogo kaudu.  Foto: Twitter

Täna avas inglane Thom Feeney ühisrahastusplatvormil Indiegogo Kreeka päästmise fondi, mis kasvab minutitega.

Feeney (29) teatas pühapäeval ühisrahastusplatvormil, et soovib koguda Kreekale 1,6 miljardit eurot.

Annetuste hulk kasvab minutitega. Juba täna pärastlõunaks oli üle 4500 inimese annetanud enam kui 90 000 eurot.

Ajame Kreekas asjad korda

„Kogu see pseudojama Kreekas toimuva üle muutub igavaks. Et näidata, kas Kreekat saab aidata või mitte, poseerivad Euroopa ministrid ja painutavad lihaseid. Miks meie, inimesed, seda asja korda ei aja? Euroopa Liit on koduks 503 miljonile inimesele, ja kui igaüks meist kas või paar eurot panustab, aitame Kreekat ja nad saavad loodetavasti järje peale. Lihtne,“ kirjutas Feeney Indiegogo portaalis.

Mida Kreekal vaja on ja mida annetaja oma panuse eest saab?

Kreekal on vaja 1,6 miljardit eurot. Feeney selgitab, et kui annetad 3 eurot, saad postkaardi Kreekast, millel on peaminister Alexis Tsipras. Postkaart trükitakse Kreekas, et turgutada kohalikke trükikodasid ja postkontoreid.

Kui annetad 6 eurot, saad Kreeka feta-oliivisalati, kui 10 eurot, saadetakse sulle vautšer, millega lunastada väike pudel ouzot, kui annetad 25 eurot, saad Kreeka veini vautšeri. Vautšeritega arveldatakse seetõttu, et portaal Indiegogo ei luba boonusena alkoholi.

Sellele, kes annetaks kogu Kreekale vajamineva summa, võiks Feeney meelest anda ühe Kreeka saare, ent kuna Kreeka valitsus seda lubada ei tahtnud, jäi saar ühisrahastusportaalis boonusena välja pakkumata.

Paljud Indiegogo lehel kommenteerijad kiidavad Feeney't suurepärase idee eest.

Täna sai ümber Kreeka võlamakse tähtaeg - äsja teatas riigi rahandusminister, et Kreeka ei suuda maksta IMFile seda kõnealust 1,6 miljardit eurot.

Hetkel kuum