Äripäev • 17. november 2015 kell 14:00

Tuntud näitleja maksis miljoneid HIV varjamise eest

Charlie Sheen  Foto: Reuters/Scanpix

Telesarja "Kaks ja pool meest" endine staar Charlie Sheen teatas täna eksklusiivintervjuus saatele "Today", et ta on HIV-positiivne. Uudisega tuli ta avalikuks, et lõpetada saladuse hoidjatele raha maksmine.

Sheen tunnistas teda intervjueerinud Matt Lauerile, et tal on väga raske neid sõnu omaks võtta. "See on murdepunkt inimese elus," ütles 50aastane näitleja.

Sheen selgitas, et tahtis avaldusega lagedale tulla selleks, et lõpetada laimukampaania ja väljapressimine. Ta rääkis, et peab tegema lõpu rünnakutele ja pooltõdedele, mis tema kohta levivad, sest need mõjutavad juba teiste inimeste tervist ning on tõest väga kaugel.

Ta on oma diagnoosist teadlik olnud ligi neli aastat ega tea, kuidas viirusesse nakatus. "See algas meeletute peavaludega. Arvasin, et mul on ajukasvaja. Arvasin, et kõik on läbi," kõneles Sheen. Tema sõnul on võimatu, et ta nakatas teadlikult viirusega ka kedagi teist. Samas tunnistas ta, et on pärast haiguse ilmsiks tulekut kaks korda kaitsmata vahekorras olnud, kuid mõlemad partnerid teadsid tema seisundist ja on tema arsti hoole all.

Sheen märkis samuti, et rääkis oma diagnoosist inimestele, keda enda meelest usaldas, kuid osa neist on temalt saladuse hoidmise eest miljoneid välja pressinud. "Inimesed unustavad, et see raha võetakse mu lastelt," ütles ta. "Ma usaldasin neid, nad olid mulle väga lähedased ja ma arvasin, et nad võiksid olla abivalmis. Selle asemel muutus minu usaldus reetmiseks." Näitleja leidis, et "Today" saates esinemine teeb väljapressimisele lõpu. "Arvan, et täna vabastan end sellest vanglast," teatas ta.

See paljastus valgustas täiesti uuel moel Sheeni probleemset minevikku, kuhu kuulusid narkosõltuvus, pornograafia ja prostituudid.

Sheen sai Hollywoodis tuntuks tänu paljudele meeldejäävatele filmirollidele sellistes linateostes nagu "Wall Street" ja "Punane koidik". Viimastel aastatel on teda saatnud peamiselt skandaalid, mis tipnesid sellega, et ta vallandati telesarjast "Kaks ja pool meest", kus temast sai ajaloo kõige kõrgema palgaga telenäitleja. Eesti kanaliteski jooksnud sarjas mängis Sheen vastutustundetut seelikukütti, kelle juurde kolis tema vallaline vend, kes on üksikisa.

Näitleja on käinud korduvalt võõrutusravil ja tunnistanud Hollywoodi tuntuima kupeldaja Heidi Fleissi kohtuistungil, et kulutas prostituutidele üle 50 000 dollari.

Sheenil on neli last, endise modelli ja näitleja Denise Richardsiga kaks tütart ja näitleja Brooke Muelleriga kaks poega.

Hetkel kuum