Äripäev • 20. november 2015 kell 12:13

Facebook muudab endise partneri nähtamatuks

Facebook aitab muuta endise partneri nähtamatuks  Foto: epa

Facebook testib eilsest erivõimalust, mis tuleb vastu kasutajatele, kelle suhe on äsja purunenud, vahendab FB uudisteblogi.

Nüüd, kui kasutaja muudab pärast lahkuminekut staatust, pakub FB võimalust piirata eksi postituste nähtavust, kaasa arvatud tekstisõnumid, staatuse muutmine, pildid ja videod. Endise partneri profiil muutub nähtamatuks ka teiste postituste lugemisel ja ühiste sõprade FB kontodel. Seejuures ei saa endine partner teada, et talle on selline piirang peale pandud.

Suhtlusvõrgustiku administraatorite arvates leevendab see võimalus lahkuminekuvalu ja on käepärasem, kui hakata eksi oma sõbralistist kustutama ja teda mitmel pool blokeerima.

Ameerika kasutajad saavad eksi-nuppu oma mobiiliseadmetes testida 19. novembrist ning selle üldine kasutuselevõtt sõltub auditooriumi tagasisidest.

Üleeile algatas FB veel ühe võimaluse testimise, millega aitab heategevusorganisatsioone annetuste kogumisel. Lisatud nupp „annetus“ mugavdab raha kogumisaktsioone ning lisaks saab annetuste kogunemist jälgida ka reaalajas.

Hetkel kuum