Äripäev • 10. detsember 2015 kell 16:04

Eesti film "Vehkleja" valiti Kuldgloobuse nominendiks

"Vehkleja" peaosatäitjad Märt Avandi (vasakul) ja Ursula Ratasepp ning režissöör Klaus Häro filmi esilinastusel Helsingis.  Foto: Postimees/Scanpix

Eesti-Soome-Saksa mängufilm "Vehkleja" esitati täna parima võõrkeelse filmi Kuldgloobuse nominentide hulka.

"Vehkleja" kandideerib Kuldgloobusele Soome nimekirjas. Eesti esitatud "1944" nominatsioonini ei jõudnud. "Vehkleja" esitati sügisel ka Soome kandidaadiks võõrkeelse filmi Oscarile, vahendab ERR Uudised.

"Uskumatu! Pisar tuli silma, kui kuulsin nominatsioonist," vahendas Ilta-Sanomat filmi produtsendi Kai Nordbergi emotsioone. Rezissöör Klaus Häro tunnistas, et seda on siiani raske uskuda.

Tänavu märtsis esilinastunud "Vehkleja" põhineb Eesti sportlase ja treeneri Endel Nelise (1925-1993) elulool. Peaosas on Märt Avandi.

Peale "Vehkleja" kandideerivad parima võõrkeelse filmi Kuldgloobusele Belgia film "The Brand New Testament", Tšiili "The Club", Prantsusmaa linateos "Mustang" ja Ungari "Son of Saul".

"Vehkleja" režissöör on Klaus Häro ning stsenarist Anna Heinämaa. Tootjad on Making Movies, KickFilm ja Allfilm ning produtsentidena on kirjas Kaarle Aho, Kai Nordberg, Jörg Bundschuh ja Ivo Felt.

Filmis mängivad Märt Avandi, Ursula Ratasepp, Hendrik Toompere, Jaak Prints, Kirill Käro, Lembit Ulfsak, Joonas Koff, Liisa Koppel, Ann-Lisett Rebane, Egert Kadastu, Elbe Reiter, Maria Klenskaja, Andres Lepik, Leida Rammo ja Tõnu Oja.

2016. aasta Kuldgloobuseid jagatakse 10. jaanuaril.

Hetkel kuum