20. juuni 2015
Jaga lugu:

Laenuvõtja otsib paremat võimalust kui pank

EstateGuru partner Marek Pärtel.  Foto: Erakogu

Kui praegu pangad maksavad hoiustelt pea 0% suurust intressi, otsivad inimesed turvalisi võimalusi oma majandusliku heaolu säilitamiseks, leiab EstateGuru partner Marek Pärtel.

Olen üle kümne aasta olnud kinnisvara arenduse ja investeerimise äris. Olen olnud olukordades, kus head projektid oleks võinud jääda teostamata mõne ebaloogilise ja subjektiivse põhjuse tõttu rahastuse kaasamisel, on see siis seotud panga poliitika, mõne panga peakontori paika pandud kriteeriumi või lihtsalt halduri ebakompetentsuse tõttu. Õnneks on leidunud ka arukaid pankureid ja edukaid erainvestoreid, kellega plaanid on siiski teostunud.

Võimalus laenuvõtjale

Ühisrahastus pakub ­laenuvõtjatele uusi võimalusi oma projekti teostamiseks. Hiljuti alustasime koostööd näiteks professionaalse videomeeskonnaga, et laenuvõtjad saaksid oma plaane turundada ning et investoritel tekiks projekti taga olevate inimeste ja tagatisvarade suhtes tunnetus ka elava pildi vaatamisega. Laenu puudutav dokumentatsioon ja riskide maan­damine on küll esmatähtis, kuid tihti soovitakse ka otsuse tegemiseks saada isiklikku tunnetust.

Ühisrahastuse ja ühislaenamise populaarsus tuleneb ilmselt kogu maailmas toimuvatest muudatustest, kus inimesed tahavad rohkem teha üksteisega koostööd ning otsivad peale majandusliku kasu ka positiivseid emotsioone ning kogemusi. Nad tahavad olla osa millestki suuremast ja olulisest, mida üksi oleks teostada keeruline.

Autor: Marek Pärtel

Jaga lugu:
Hetkel kuum