President olgu siiras, aus ja suure südamega

Priit Pullerits  Foto: Postimees
Priit Pullerits • 26. august 2016 kell 21:01

Eesti Vabariigi presidendi kandidaadi suhtes on mul kindel seisukoht. Seda rolli peaks kandma inimene, kes on väärikas, haritud ja intelligentne, siiras ja aus, vastutus- ja missioonitundega ning suure südamega, kirjutab Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits.

Mul ei ole kahjuks au ega privileegi isiklikult tunda ühtegi käesolevaks presidendivalimistel sõelale jäänud isikutest. Seega olen oma seisukoha kujundamisel pidanud usaldama peamiselt muljet, mis mul nendest inimestest on kujunenud ning oma sisetunnet. Sellele tuginedes pean kõige õigemaks presidendikandidaadiks härra Mart Helmet.

Olles kuulanud tema esinemisi, olen iga kord saanud kinnitust, et see mees räägib seda, mida mõtleb, ja mitte seda, mida tema arvates auditoorium kuulda tahab.

Priit Pullerits

 Olles kuulanud Mart Helme esinemisi, olen iga kord saanud kinnitust, et see mees räägib seda, mida mõtleb, ja mitte seda, mida tema arvates auditoorium kuulda tahab.

Usun, et rahvas on väsinud ja tüdinenud populistlikest poliitikutest, kes isegi ei varja enam oma silmakirjalikkust ja avaliku arvamusega manipuleerimist ning keda tõukab tagant lakkamatu võimuihalus.

Kurb on tõdeda, et just sellised inimesed valitsevad praegu meie riiki. Samas ei ole kahtlustki, et mitte ükski nendest ei tunne, et see hinnang käib tema pihta, ja alati on õigustuseks retoorika „Rahvas on mind valinud“. Rahvas valis parlamenti ka Mart Helme, kusjuures häälte arv ületas enamiku valmiseelseid prognoose.

Paraku ei saa eesti rahvas referendumi korras valida omale presidenti – valiku teevad meie eest meie poolt valitud saadikud. Jään lootma, et valituks saab kandidaat, kellel on kõige enam eelnevalt loetletud inimlikke põhiomadusi.

Hetkel kuum