Kui peaminister Kaja Kallas pöörduks sõbraliku tehisintellekti poole või sisestaks Google’i otsingumootorisse soovi „valitsusremont töökorras keskkonnaminister uus“, saaks ta vastuseks „Viga! Lehte ei leitud!“ või muud samavõrra tõest, ent kasutut, kirjutab Sirbi peatoimetaja Kaarel Tarand.

- Kaarel Tarand.
- Foto: Karl-Eduard Salumäe
Nädalavahetuse raadiosaateid omavate tähtkommentaatorite hinnangud keskkonnaministri vahetusele olid valdavalt soosivad ja tunnustavad. Arvati, et Erki Savisaar saab hakkama, on kindlasti oma eelkäijast parem, tasakaalukas pragmaatik, iseseisev ja selgroogne poliitik, koguni valdkonna asjatundja. Kuid selle positiivse hinnangu kohal hõljus siiski varjatud mööndus „arvestades Keskerakonna pinki“. Tähendab, latt on juba ette nullkõrgusele seatud, nii et sellest saab üle ka end maas veeretades.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Meist igaüks on olnud koosolekul, kus slaidid vahetuvad, inimesed istuvad ümber laua, aga mõtted ei liigu. Midagi justkui toimub, kuid info kohale ei jõua. Sageli pole küsimus selles, mida tehakse, vaid kus seda tehakse – keskkond mõjutab meid rohkem, kui tunnistada tahame.