Aivar Hundimägi • 10. juuli 2013 kell 4:22

Politseist saab organisatsioon, kus sallitakse vastuvaidlemist

See, kuidas Elmar Vaher oma otsuseid põhjendas, viitab, et politsei- ja piirivalveamet on saanud hea juhi, leiab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.

Politsei- ja piirivalveameti tippjuhtkonnas tehtavad muudatuste põhjenduseks ütles Vaher, et ta tahab meeskonda inimesi, kes julgeksid juhile vastu vaielda. „Ma tahan diskussiooni, partnerit. Ma ei taha leida ainult käsutäitjaid. Politseiametnik peab olema arutlev ja vaidlev, see tagab parima otsuse ja hea tulemuse,“ põhjendas Elmar Vaher nädal tagasi Eesti Päevalehele.

Teiste arvamuste kuulamine ning nendega arvestamine on tippjuhi puhul väga oluline. Sellised organisatsioonid, kus tippjuht sallib teistsuguseid arvamusi, on nõus kuulama eri argumente ning on valmis enda esialgset otsust muutma, eksivad vähem. Seetõttu on tippjuhi puhul oluline, et ta soosiks oma meeskonnas vaidlemist ja et töötajad julgeksid oma juhtide pakutavad lahendused või otsused kahtluse alla seada.

Kui juht on oma lahenduses kindel, siis ta ei näe selle lahenduse nõrku külgi ja alternatiivsete lahenduste plusse. Ta võib, silmaklapid peas, suure hooga põrutada vastu veealust kari, millest kolleegid olid teda varemalt juba korduvalt hoiatanud. Oponentide või ka teistsuguseid lahendusi pakkuvate meeskonnaliikmete sallimine ja nendega arvestamine aitab kaptenisillal istuval juhil karisid paremini näha ja neid vältida.

Loe Äripäeva tänasest paberlehest, miks on hea, et politsei- ja piirivalve peadirektoriks ei saanud justiitsministeeriumi asekantsler Priit Kama.

 

Hetkel kuum