Juhan Lang • 15. oktoober 2014 kell 6:05

Nordecon sõlmis suure lepingu

Börsifirma loodab aastaga töödele joone alla tõmmata.  Foto: Raul Mee

Börsifirma Nordecon ja aktsiaseltsi Kawe tütarettevõte OÜ Kawe Invest sõlmisid 9 miljoni euro suuruse ehituse peatöövõtu lepingu ärihoone ehitamiseks Tallinnasse Baltika kvartalisse.

Aadressile Veerenni tn 24 rajatava 7-korruselise büroohoone pindala koos parkimise osaga on ligi 13 000 ruutmeetrit, teatas ettevõte täna börsile. Hoone valmib 2015. aasta sügisel. Tööde lepinguline maksumus on ligemale 9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur märkis pressiteates, et leping on olulisem seda enam, et viimasel paaril aastal pole erasektorist pärit tellijate aktiivsus väga suur olnud. Tema sõnul on Kawe portfellis eranditult kõrge klassiga kinnisvara ning hiljuti ehitusloa saanud kõnealune büroohoone vastab samadele standarditele.Kawe partner Jaanus Kosemaa ütles, et kaks aastat tagasi ostetud Baltika kvartali puhul oli kohe selge, et kinnistu vajab edasi arendamist ja täna alguse saanud Norra maja ehitus on selle loogiline jätk. Ta lisas, et senine kvartali haldamine on andnud kinnitust, et tehtud investeeringu asukoht on suurepärane ning uus efektiivse korruseplaani ja kaasaegsetele energiatõhususe normidele vastav hoone väärtustab seda veelgi.

Hetkel kuum