Birjo Must • 31. oktoober 2014 kell 6:53

Päev börsil: Jaapan pani börsid rallima

Jaapani börs  Foto: Bloomberg

Aasia börsid eesotsas Jaapaniga hakkasid täna rallima pärast teadet, et Jaapani 1,2 miljardi dollariline valitsuse pensionifond kasvatab aktsiate osakaalu.

Lisaks otsustas Jaapani keskpank ootamatult veelgi lõdvendada rahapoliitikat. Samuti kärpis keskpank tarbijahindade prognoosi.

MSCI asia Pacific indeks kerkis Tokyos varahommikul 0,4% vahetult enne, kui börsid avanesid Hiinas ja Hongkongis. Sel nädalal on indeks tõusnud 2,4%.

Lisaks süstis turgudele optimismi USA majandus, mis kasvas kiiremini kui oodati. USA majandus kasvas kolmandas kvartalis 3,5%, mis oli oodatust parem tulemus. Viimased kuus kuud olid majanduskasvu poolest kümne aasta parimad.

„USA oodatust tugevam majanduskasv oli piisav, et tuletada investoritele meelde, et intressimäärade tõstmise esimene tsükkel on tavaliselt hea aeg finantsturgudele,“ rääkis CMC Marketsi peastrateeg Ric Spooner. „See paneb kauplemisnädalale tugeva punkti.“

Jaapani Nikkei 225 indeks on täna kerkinud koguni 4,83%. Lisaks tõusis Hongkongi Hang Seng indeks 1,09%, Hiina Shanghai indeks 1,22% ja India Sensex 30 1,48%.

Euroopa börsiindeksid on samuti tõusnud. Briti FTSE 100 on kerkinud 0,15%, Prantsuse CAC 40 0,74% ja Saksa DAX 0,35%.

Hetkel kuum