Rainer Saad • 6. november 2014
Jaga lugu:

Merko tulemused languses

Merko Ehituse tulemused halvenesid
Merko Ehituse tulemused halvenesid  Foto: Andras Kralla

Merko Ehituse kasum ja käive tegid kolmandas kvartalis languse ning ettevõtte juht Andres Trink ütles, et turg ootab ehitusmahtude langust ka järgmisel 12 kuul.

AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink

Müügitulude vähenemine üleüldisest ehitusturu mahtude kahanemisest tingituna on ootuspärane. Kuna turg ootab ehitusmahtude langust ka järgmisel 12 kuul, tehakse jätkuvalt madalaid hinnapakkumisi, panustades sisendhindade langusele, mis aga ei pruugi realiseeruda. See omakorda suurendab riske nii ehitusettevõtetele kui ka tellijatele, mistõttu ei pea me alapakkumiste tegemist jätkusuutlikuks.

Merko kolmanda kvartali käive langes võrreldes möödunud aasta sama ajaga 84,1 miljonilt eurolt 68,5 miljoni euroni ehk 18,5%. „Me ei saa olla rahul oma uute lepingute sõlmimise mahuga, seda just arvestades väljavaateid 2015. aastaks. Samas valmistab heameelt fakt, et hetkel teenime väljaspool Eestit üle kolmandiku oma müügitulust,“ kommenteeris AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Ehitusfirma puhaskasum langes kolmandas kvartalis võrreldes möödunud aasta sama ajaga 3,9 miljonilt eurolt 3,3 miljoni euroni. Uusi lepinguid sõlmiti kvartalis kogumahus 37,2 miljoni eurot, samas kui aasta tagasi oli see 109,8 miljonit.

„Meil on hea meel, et vähenenud müügitulude juures oleme suutnud hoida kasumlikkust. Selle nimel oleme panustanud efektiivsemasse tegutsemisse, tõhusamasse riskide juhtimisse ning kulude kontrolli," sõnas Trink. Tema sõnul on kasumlikkuse osas proovikiviks suureneva mahuga üldehituse valdkond, positiivselt üllatas aga teedeehituse segment ning kasumimarginaali kasvu on toetanud ka kinnisvaraarenduse mahtude suurenemine. "Oleme suurendanud investeeringuid erinevatesse uutesse kinnisvara arendusprojektidesse ning suutnud oma projektide õnnestumiseks ära kasutada Baltimaade korterituru soodsat arengut,“ ütles Trink.

Kontserni 9 kuu brutokasumimarginaal oli 8,9% ja puhaskasumimarginaal 4,2%, mis on mõlemad eelmise aastaga võrreldes näidanud paranemist.

9 kuu müügitulu oli 182,2 miljonit eurot, mis on 7,9 protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal. 9 kuu puhaskasum langes sama ajaga 7,9 miljonilt eurolt 7,6 miljoni euroni.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt