Juhan Lang • 7. november 2014 kell 8:45

Rubla kukub nagu musta auku

Rublast on saanud vihatuim valuuta maailmas.  Foto: Bloomberg

Rubla kukkumisele ei paista lõppu. Viimased kuus päeva kukkunud rubla on täna USA dollari vastu nõrgenenud juba 1,77% ja euro vastu kaotanud 1,86%.

Ühe euro vastu saab tänahommikuse seisuga juba 58,8 rubla. Tänane järsk kukkumine tuleb pärast seda, kui Vene keskpank teatas uute reeglite kinnitamisest, mille järgi muudab viimane riigi finantsstabiilsuse tagamiseks valuutaturule sekkumise korda.

Eile teatas Venemaa VTB pank, et rubla tänavune enam kui 30% suurune langemine ohustab finantsstabiilsust ja võib saada päästikuks Vene Keskpanga märkimisväärse sekkumisele, vahendas Financial Times. Standard Banki analüütik Timothy Ash märkis, et kui suur Vene riigi omandis pank tuleb lagedale taolise teatega, võib kohaliku keskpanga tõsises mures kindel olla.

Senisest suurem sekkumine tähendaks nihet Vene keskpanga poliitikas. Sel kolmapäeval teatati, et uue korra järgi panustatakse päevas rubla päästmisele üksnes 350 miljonit rubla ja seda juhul, kui see langeb läbi alumise kauplemiskoridori põranda.

Hetkel kuum