Juhan Lang • 5. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Rubla kukkus rekordmadalale

Vene rubla on viimaste kuudel esinenud nõrgalt.
Vene rubla on viimaste kuudel esinenud nõrgalt.  Foto: Bloomberg

Vene rubla on täna langenud rekordmadalale pärast seda, kui riigi keskpank teatas, et vähendab valuutaturule sekkumist.

Rubla on praeguseks USA dollari vastu kaotanud 1,36%, kaubeldes 44,28 rublal ja euro vastu 0,74%, mil ühe euro eest saab juba 55,19 rubla.

Vene keskpank teatas, et kulutab nüüdsest rubla päästmisele 350 miljonit dollarit üks kord päevas, siis kui valuuta peaks kukkuma oma kauplemiskoridori madalamasse ossa. Varasemate eeskirjade järgi süstinuks keskpank 350 miljonit dollarit iga kord, kui rubla langeb 5 kopika võrra.

Keskpanga teatel võivad nad tulevikus siiski ka suuremas mahus valuutaturule sekkuda, juhul kui ohtu peaks sattuma riigi finantsstabiilsus.

Viimase kolme kuuga on rubla dollari vastu kukkunud 18%. Bloombergi andmetel on see maailma valuutade seas suurim kukkumine.

Moskvas asuva Bank of America ökonomist Vladimir Osakovski rääkis uudistekanalile, et rubla võib surve alla jääda ka lähitulevikus. „Keskpank ei ole tegelikult huvitatud rubla stabiliseerimisest mingile kindlale tasemele, aga võib olla huvitatud valuutareservide kahjude piiramisest,“ selgitas ta.

Venemaa valuutareservid on tänavu kukkunud 73 miljardi dollari võrra 439 miljardile ehk nelja aasta madalaimale tasemele.

Rubla on löögi alla sattunud eeskätt tänu Ukraina konfliktile ja kivina kukkunud naftahindadele. Lääne sanktsioonid võivad idanaabri 2 triljoni suurusele majandusele tähendada uut kriisi.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt