Raido Neemre • 13. november 2014
Jaga lugu:

Saksamaast sai parima kuvandiga riik

Saksamaa lipp
Saksamaa lipp  Foto: Äripäev

Viimased viis aastat on USA kandnud “parima riigi” tiitlit uuringus, mis mõõdab inimeste taju riikidest üle maailma.

Sellel aastal hõivas esikoha aga Saksamaa, selgub Anholt-GfK rahvuste brändi indeksist (NBI).

USA langes sellel aastal teisele kohale, kuna paljud, eriti venelased ja egiptlased, olid häiritud USA “rahu ja julgeoleku” poliitikast.

Venemaa aga kukkus võrreldes eelmise aastaga kolm kohta allapoole, jäädes 25. kohale. Langus tulenes geopoliitilistest pingetest Ukraina ja teiste riikidega.

Riikide hindamiseks küsitles turu-uuringu ettevõte GfK üle 20 000 inimese 20 erinevas riigis ning palus neil jagada oma arvamust erinevate riikide kohta, võttes aluseks erinevad kategooriad nagu kultuur, valitsus, turism, inimesed, immigratsioon jne.

Lisaks spordile nähti Saksamaal veel positiivseid külgi sotsiaalse võrdsuse, poliitise juhtimise ja stabiilse majanduse seisukohast.

Peale Saksamaa ja USA kohavahetust jäi esikümme võrreldes eelmise aastaga muutumatuks; Suurbritannia platseerus kolmandaks, Prantsusmaa neljandaks ning Kanada viiendaks.

GfK globaalse PR juht Amanda Martin märkis, et fakt, et Saksamaa tõukas USA troonilt, oli vägagi muljetavaldav – seda eelkõige seetõttu, et riigi globaalse imago muutumine on äärmiselt aeganõudev protsess ja nõuab radikaalseid muudatusi.

Saksamaa jaoks on see aasta aga olnud üpris märkimisväärne. Riik tähistas Berliini müüri langemise 25.aastapäeva, riigi pangad läbisid Euroopa stressitesti ning Saksamaa võitis ka jalgpalli Maailmameistri tiitli.

Top 10 nägi välja järgmine:

 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt