14. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Venemaa valmis katastroofiliseks naftahinna kukkumiseks

Foto: Bloomberg

President Vladimir Putin sõnas, et Venemaa majandus, mida sanktsioonid ja kokkuvarisev valuuta on korralikult räsinud, seisab silmitsi katastroofilise naftahindade kukkumisega, vahendab Bloomberg.

“Selline stsenaarium on täiesti võimalik ja me tunnistame seda,” kinnitas Putin riiklikus uudistekanalis vahetult enne nädalavahetusel toimuvat G-20 tippkohtumist Brisbanes, Austraalias.

Venemaa reservid, mida on enam kui 400 miljardit dollarit, võimaldaksid riigil sellise sündmuste käigu puhul hakkama saada.

Toornafta hinnad on sellel aastal kukkunud ligi kolmandiku võrra, õõnestades Venemaa majandust.

Isegi Venemaa keskpanga majanduskasvu ennustus – 0% võib järgmisel aastal ohtu sattuda, kuna Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) ennustab, et nafta hinnad kukuvad veelgi.

Toornafta hind on juba 8. nädalat järjest languses, makstes esimest korda üle nelja aasta alla 80 dollari barreli eest. Futuurid jäid 78,29 dollari juurde, mis tähendab 6,1% langust sellel nädalal ning teeb aastaseks languseks 29%.

Nafta tarbimine kahaneb käesolevas kvartalis umbes 1% võrra 92,6 miljonile barrelile päevas, märkis IEA oma täna avaldatud raportis.

Kahanev nafta ja maagaasi tulu ning keskpanga katsed päästa rubla ohustavad riigi majandusolukorda täieliku kurnatusega.

Venemaal on 421 miljardi dollari eest rahvusvaheliseid reserve, mis on piisavalt suur puhver, täitmaks kõik sotsiaalsed kohustused ja säilitamaks eelarveline ja majanduslik stabiilsus, väidab Putin.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt