Raido Neemre • 25. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Kim Dotcom on ametlikult pankrotis

Kim Dotcom  Foto: Bloomberg

Saksamaa ettevõtja Kim Dotcom tunnistas, et ta on rahast lage peale 10 miljoni dollari kulutamist õigusabile.

Dotcomi sõnul võib tema kolme aastane kohtulahing peagi lõpu saada. “Minu õigusabi meeskond lahkus peale seda, kui mu raha otsa sai,” sõnas Dotcom. “Ma kulutasin enda kaitsmiseks 10 miljonit dollarit. Nad on kõik mu ressursid ammendanud,” lisas ta.

Dotcom arreteeriti 2012. aastal peale dramaatilist politseireidi tema Uus-Meremaa häärberisse. Uus-Meremaa valitsus tegi koostööd USA autoriõiguse õiguskaitseorganitega ning süüdistab ettevõtjat autoriõiguse piraatluse soodustamises läbi Megaupload failijagamise lehekülje omamise.

Oma tipphetkel oli Megaupload üks suurimaid internetisaite. Leheküljelt käis läbi koguni 4% globaalsest internetiliiklusest, failijagamislehel oli 59 miljonit unikaalset kasutajat päevas. Leheküljel viidi läbi ka kõrge profiiliga meelelahutustööstuse reklaamikampaaniaid.

Võimud süüdistavad meest aga online piraatluse soodustamises, väljapressimises ja rahapesus. 

Dotcom on süüdistusi alati eitanud, märkides, et Hollywoodi stuudiotel oli lehele otsene ligipääs. Oma sõnul on ta kaotanud usu õigussüsteemi ning märgib et “kes maksab, see võidab.”

Täpselt aasta peale Megauploadi sulgemist lõi Dotcom uue failijagamise lehekülje: Mega. Uuel saidil on tugev krüpteering ning veebileht reklaamib ennast kui turvalist failide säilitamise kohta, kuhu valitsuse spioonid ligi ei pääse. Dotcomi sõnul on Mega Uus-Meremaal börsiettevõte ning selle turuväärtuseks on 210 miljonit dollarit. Mega omanik on Dotcomi endine naine.  

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt