Lennufirmade aktsiate tähelend võib jätkuda

26. november 2014, 15:22
Delta Air Linesi aktsia on tänavu kõrgelt lennanud.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141126/BORS/141129751/AR/0/AR-141129751.jpg

Viimase aastaga kõvasti rallinud USA lennufirmade aktsiatel on tänini uute tippude püüdmiseks piisavalt tuult tiibades.

Just nii väidab USA suurpanga Morgan Stanley peastrateeg Adam Parker klientidele saadetud teates. Ka ei paista teda heidutavat tõsiasi, et lennundussektor on alates 2013. aastast näidanud 115% tootlust.

Kasvu on toitnud suured muudatused tööstuses, mis on muutnud kogu sektorit konkurentsivõimelisemaks ja suurendanud kasumlikkust, kirjutab CNN Money.

„Veel ei ole hilja,“ märkis Parker, kelle hinnangul on aktsiate kasv palju lähemal kasvutsükli keskosale kui lõpule. Ehkki lennufirmade tähelennule võivad kiire lõpu teha geopoliitilised sündmused või järsk naftahindade tõus, on lennukompaniide aktsiad turukeskmisest tublisti odavamad.

Hoolimata kosmilisest tõusust, kauplevad lennufirmade aktsiad 10 korda järgmise aasta kasumit, samal ajal kui turu keskmine näitaja on 17.

See näitab ilmekalt investorite usku lennufirmadesse. Näiteks on legendaarne investeerimisguru Warren Buffett nimetanud oma kunagist investeeringut US Airwaysi aktsiatesse „ajutiseks hullumeelsuseks“ ja praegugi hoiab ta lennufirmade aktsiatest eemale.

Kuigi lennufirmad teenisid oma praeguse maine ohtrate pankrottidega, on paljud ettevõtted nüüdseks jõud ühendanud ja uutel firmadel on turule tulemine varasemast keerukam. Lisaks sellele on lennufirmad olnud pakkumise suurendamisel konservatiivsemad.

60 Morgan Stanley reastatud sektorite pingerivis nähakse lennufirmadel pikas perspektiivis 20,8% kasvuruumi. Sellega jääb sektor küll alla kiiresti kasvavatele veebis tegutsevatele jaemüügifirmadele, kuid edestab näiteks tervishoiu ja biotehnoloogia aktsiaid, millele nähakse vastavalt 20,1 ja 19,9% kasvulootust.

Analüütikute hinnangu võivad lennufirmad tulevikus kasumit kasvatada ka piletihindu tõstes ja ajalooliselt on lendamine praegu odav. Oma analüüsi lõpetuseks soovitavad panga analüütikud Delta Air Linesi (DAL) ja JetBlue Airwaysi (JBLU) aktsiaid, mis on mõlemad tänavu kerkinud ligi 60%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2014, 15:22
Otsi:

Ava täpsem otsing