Raido Neemre • 27. november 2014 kell 16:50

Nutitelefonide müük ületab 300 miljardi piiri

Nutitelefon  Foto: Bloomberg

Hoolimata keskmiste müügihindade langusest ja märkidest, et arenenud turud on juba küllastumise piiril, on nutitelefonide müügikäive 2014. aastal rekordeid purustamas, vahendab CNBC.

Nutitelefoni tööstuse müügikäive ületab sellel aastal 300 miljardi dollari piiri, prognoosib Counterpoint Research. 

“Rekordi purustamises võib tänada Apple'it,” sõnas  Counterpoint Research uuringute direktor Neil Shah. 

Ainuüksi Apple üksinda panustab umbes kolmandiku nutitelefonide tööstuse kasumisse sellel aastal – seda tänu oma uusima iPhone 6 jaiPhone 6 Plus müügiedule.

Shah andmetel oli kõigest kaks nädalat peale turule jõudmist iPhone 6müügikäive kolm korda suurem kui Xiaomi nutitelefonide müügikäive terves kolmandas kvartalis.

Apple'i iPhone'i riistvara müügikäive ületab sellel aasta 100 miljardi dollari piiri – kunagi varem pole ühelgi telefonitootjal nii hästi läinud. 

Hoolimata sektorit pitsitavatest probleemidest, usub Shah, et nutitelefonide müük ületab 2015. aastal 320 miljardi dollari piiri. Uuel aastal aga ei pruugi põhjuseks olla Apple'i müügiedu. Kasvav nõudlus arenevatel turgudel nagu India, Brasiilia ja Indoneesia aitavad müügitulule kasvule Shahi sõnul samuti suuresti kaasa.Nutitelefonide tootmine ületab järgmisel aastal prognooside kohaselt 1,5 miljardi ühiku piiri; sellel aastal oli maht Counterpointi andmetel 1,3 miljardit ühikut. 

Hetkel kuum