Birjo Must • 9. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

BP kaalub vananevate maardlate sulgemist

Briti naftagigant BP.  Foto: EPA

Kuna nafta hind kukub kolinal, on Euroopa suuruselt teine naftakompanii BP sunnitud tõsiselt kaaluma oma strateegia muutmist.

Nimelt peab BP sarnaselt Norra naftafirmadega üle vaatama oma vananevad naftapuurimise kohad, kuna sealt ei pruugi olla mõistlik viimaseid tilku välja pumbata, vahendas Bloomberg.

BP otsustab õige pea, kas sulgeda viis Norras asuvat maardlat, teatas firma kõneisik Jan Erik Geirmo.

„Lisaks kulukale vanade platvormide eemaldamisele avaldavad meile mõju ka langevad naftahinnad, madalam tootmine ja nõudlikud projektid. See avaldab omakorda mõju meie naftamaardlate elueale,“ rääkis Geirmo.

Sarnaste valikute ees seisavad ka sektori teised ettevõtted, mille kasumimarginaalid aina vähenevad. Royal Dutch Shell teatas möödunud kuul, et toornafta 40% hinnalangus alates juunist ning kasvavad kulud ja maksutõus sunnib ettevõtet sulgema oma Draugeni maardla plaanitust kümme aastat varem. Statoil lükkas detsembri alguses edasi plaanid arendada Snorre 2040 projekti ja Total võib panna ootele oma Põhjamere projektid.

Geirmo sõnul alustas BP uuringuid juba enne viimast hinnalangust. Uuring hõlmab plaane kahe suurima maardla kohta, mida kavatsetakse esialgu hoida töös kuni 2050. ja 2028. aastani.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt