Juhan Lang • 29. detsember 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Venemaalt: börs tõuseb, rubla vajub

Peagi algab Venemaal pikk pühadeperiood.  Foto: EPA

Vene rublapõhine Micex aktsiaindeks on täna kerkinud 2,27%, samal ajal kui rubla on USA dollari vastu kaotanud 2,75% ja ühe dollari vastu saab enam kui 55 rubla.

Dollaripõhine RTS aktsiaindeks on täna langenud 0,86%. Turuaktiivsus on Venemaal järk-järgult kahanenud, sest peagi algab 11 päeva vältav pühadeperiood, mil isegi väikesed tehingud võivad põhjustada rublale suuri kõikumisi, vahendab Wall Street Journal. Vene keskpanga andmetel tehti valuutaturule viimane sekkumine 19. detsembril.

Sama kinnitas uudistekanalile Rosbanki valuutakaupleja Dmitri Stadnik. „Ei ole uudisvoogu, turg on tühi, täiesti likviidne,“ loetles ta. „Iga kliendi 50-100 miljoni dollari suurune order põhjustab rublale järske liikumisi.“

Pärast seda, kui rubla oli detsembri keskpaigaks USA dollari vastu kaotanud enam kui 80%, on idanaabri valuuta tänu pidama jäänud nafta hinnale ning keskpanga ja valitsuse sammudele viimaste nädalatega stabiliseerunud.

Danske Banki analüütik Vladimir Miklaševski rääkis Bloombergile, et ehkki aasta viimased maksulaekumised võivad rublale tuge pakkuda, jääb üldine sentiment negatiivseks – Brenti toornafta kaupleb taas alla 60 dollari barrelist, majanduskasvu väljavaated on märksa nõrgemad kui need olid seal kuu aega tagasi ja turuosalised sulgevad enne pikka pühadeperioodi oma rublapositsioone. Moskva börs on pühade tõttu suletud 31. detsembrist 3. jaanuarini ja 7. jaanuaril.

Interfax teatel oli esmakordselt alates 2009. aasta oktoobrist Venemaa majanduskasv tänavu novembris negatiivne (-0,2%). Veel oktoobris oli see 0,1%. Jaanuarist novembrini on SKP Venemaal kasvanud 0,6%.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt