Birjo Must • 7. jaanuar 2015 kell 13:36

USA kaubanduse puudujääk kahanes oodatust enam

Ameeriklased ostavad aina enam tarbekaupu.   Foto: EPA

USA kaubanduse puudujääk vähenes novembris oodatust enam, kuna nafta import langes enam kui viie aasta madalaimale tasemele.

Kaubandusministeerium teatas täna, et puudujääk kahanes 7,7%, 39 miljardile dollarile. Oktoobris oli see 42,2 miljardit. Bloombergi küsitletud ökonomistid prognoosisid tulemuseks 42 miljardit. Tulemust mõjutas enam kui kahe aastakümne väiksem toornafta impordi kogus ja nelja aasta madalaimad naftahinnad, vahendab Bloomberg.

Nafta hinna langus on jätkunud ka 2015. aastal. Kui välja arvata kütused, siis ostsid ameeriklased rekordilide koguse tarbekaupasid, mis omakorda näitab, et maailma suurim majandus tugevneb.

„Naftahinna langus lisab lähiajal kaubanduse puudujäägile survet,“ märkis PNC Financial Services Groupi ökonomist Gus Faucher, kes prognoosis ka väiksemat numbrit. „Kui naftahinnad stabiliseeruvad, siis näeme ka kaubanduse puudujääki veidi kasvamas,“ lisas ta.

Ettevõtted värbasid detsembris USAs rohkem inimesi kui oodati. Täna avaldatud andmetel kasvas töökohtade arv 241 000 võrra võrreldes novembrikuise 227 000 kasvuga.

Hetkel kuum