Juhan Lang • 10. veebruar 2015 kell 10:54

Tarmo Sild: Arco Vara saab hoogu juurde

Arco Vara juhatuse esimees Tarmo Sild.  Foto: Eiko Kink

Arco Vara tegevjuht Tarmo Sild põhjendas tänasel Arco Vara erakorralisel üldkoosolekul toimunud suurt verevahetust ettevõtte nõukogus sellega, et nii sooviti börsifirmale tuult tiibadesse anda.

„Minu kui ühe aktsionäri arvates tegi üldkoosolek sellise otsuse, et anda ettevõttele hoogu juurde,“ rääkis Sild Äripäevale. „Nõukokku valiti need inimesed, kellel on nii suur- kui väikeaktsionäride toetus – täpsemalt toetas neid 99,99% üldkoosolekul osalejatest ja 54% kõikidest aktsionäridest. Varasemate aastate kvoorumiprobleemi või huvipuudust karta ei olnud.“

Sild märkis, et kui võrrelda Arco Vara nõukogu kolm aastat tagasi ja täna, siis tööle on jäänud ainult Hillar-Peeter Luitsalu, üks kolmest Arco Vara algaktsionärist. Kõik teised on üldkoosoleku tahtel vahetunud.

Kui vaadata viimase kolme aasta aktsiaraamatut või üldkoosolekuid, on Silla hinnangul märgatav institutsionaalsete investorite huvi kasv Arco Vara suhtes ning tänaseks suurim institutsionaalne aktsionär Firebird USAst soovis tema kinnitusel enda esindajat ka nõukogusse.

„Firebirdi tiimi erinevates regioonides hallatavate fondide maht on võrreldav Tallinna börsi turukapitalisatsiooniga,“ rääkis Sild. „Seetõttu nende valmisolek Arco Varaga rohkem tegeleda on ühtlasi lisavõimaluseks ettevõttele." Teiseks on Silla sõnul märgatav uue põlvkonna aktsionäride teke, kes uuesti usuvad ettevõttesse ja on valmis siia panustama. Kert Keskpaik on üks nende esindaja, lisas ta.

Sild toonitas, et ilma LHV pensionifondide toetuse ja algatuseta ei oleks Arco Vara tänasesse evolutsioonipunkti välja jõudnud.

Hetkel kuum