Raido Neemre • 8 aprill 2015

Sharp plaanib suuremaid reforme

Foto: EPA

Uudised, et Sharp võib lahku lüüa oma LCD paneelide tootmise osakonna, on suurendanud huvi nende aktsiate vastu.

Analüütikud on aga raskustes elektroonikahiiu väljavaadete suhtes ebakindlad, vahendab CNBC.

Nikkei raporti kohaselt otsib üle 100 aasta vana ettevõte abi Jaapani valitsuselt, et eraldada oma LCD ekraanide äri juba käesoleval fiskaalaastal.

INCJ võib investeerida 100 miljardit jeeni (ligi 834 miljonit dollarit) uude üksusesse, mis toodab nutitelefonide ja tahvelarvuti tootjatele ekraane.

Sharp’i kõneisik kinnitas Reutersile, et ettevõte kaalub oma LCD üksuse jaoks erinevaid reforme, kuid kindlate otsusteni pole veel jõutud.

Investorid tervitasid uudiseid rõõmuga, kuid analüütikud on vähem optimistlikud.

“Ma ei näe mitte mingit võimalust, et see liigutus võiks muuta Sharpi kuidagi atraktiivsemaks,” sõnas BGC Securities Jaapani müügiosakonna direktor Amir Anvarzadeh.

“Firmale ei jää alles peaaegu mitte midagi ning uuringutesse ja arendusesse ei ole tänu majandusraskustele investeeritud piisavalt ressursse,” lisas ta.

LCD osakond teenib ettevõttele ligi kolmandiku müügitulust, kuid tänu hinnakonkurentsile Hiina tootjate ja koduste rivaalide poolt, on see suure surve alla sattunud.

Sharp, mis suundub juba kolmanda netokahjumi poole nelja aasta jooksul, plaanib mais avalikustada suuremat sorti restruktureerimise plaani, kindlustamaks, et nende peamised laenuandjad, Mizuho Bank ja Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, neid ka edaspidi hädast välja aitavad. 

Hetkel kuum