Juhan Lang • 24. aprill 2015 kell 14:15

UPM investeerib suurelt Otepää vineeritehasesse

UPM-Kymmene.  Foto: EPA

Soome paberitootja UPM-Kymmene investeerib Otepää vineeritehasesse 40 miljonit eurot, eesmärgiga ettevõtte tootmisvõimsust kahekordistada ja ehitada uus bioelektrijaam, teatas kontsern Helsingi börsile.

Tehase laiendamise käigus kasvab Otepää üksuse personal 40 töötaja võrra. Otepää tehasesse tuleb uus vineeri tootmisliin koos kõigi spooni ja vineeri tootmiseks tarvilike masinatega. Laienetakse valdavalt olemasolevate hoonete, infrastruktuuri ja vahendite arvel.

Uued tootmispinnad võtavad olemasolevate hoonete ühendamisel enda alla 8000 ruutmeetrit.

Börsiteate järgi alustatakse laienemisega eeloleval suvel ning töödega loodetakse ühele poole saada 2016. aasta lõpuks. Tööde ajal jätkub tavapärane tootmine. Praegu toodetakse Otepää tehases 50 000 kuupmeetrit vineeri aastas ning tulevikus loodetakse tootmine tõsta 90 000 kuupmeetrile.

Täna teatas Soome tööstusfirma Raute, et sai Otepää vineeritehaselt masinatele ja seadmetele ligi 13 miljoni euro suuruse tellimuse.

UPMi kodulehe andmetel on Otepää tehases tööl 175 inimest ning lisaks on kontsernil üks tehas Venemaal ja tootmisüksusi Soomes.

UPM-Kymmene aktsia on tänavu rallinud ligi 35%, kaubeldes reede pärastlõuna seisuga 18,43 eurol.

Hetkel kuum