Juhan Lang • 2. juuli 2015 kell 12:00

2015. aasta kuumimad aktsiad

Netflix  Foto: EPA

CNNMoney koostas nimekirja USA 2015. aasta parimatest aktsiatest, millest nii mõnelegi oodatakse hoolimata pöörasele aktsiarallile endiselt suurt tõusu.

Esimese koha hõivab USA voogmeediaedastaja Netflix, mille aktsia on aasta algusest rallinud pea 92% ning on seega poolttuhandet USA suurimat börsifirmat koondavas S&P 500 indeksis esimese poolaasta kaugelt kõige parema tootlusega aktsia.

Netflixi (NFLX) aktsiat on kergitanud eeskätt muljetavaldav kasutajate arvu kasv. Läinud nädalal teatas ettevõte, et kavatseb 14. juulil teha praeguse ligi 700dollarilise aktsiahinna pealt 7:1 aktsiaspliti, mis tähendab, et pärast aktsiate jaotamist on aktsionäridel käes 7 korda enam aktsiaid, ehkki investeeringu väärtus sellest ei muutu. Nõnda muudetakse hind väikeinvestoritele sobivamaks ja just samamoodi talitas mullu juunis ka USA tehnoloogiahiid Apple, mille aktsia sai tükeldamisest tublisti hoogu juurde.

Ehkki paljud investorid on uudist peatsest splitist avasüli vastu võtnud, tegi neil päevil ettevõttest vehkat üks suurimaid osanikke, aktivistinvestor ja miljardär Carl Icahn, kes müüs hiljuti kõik enda Netflixi aktsiad.

Ent leidub ka optimiste. Nädala alguses tõstis BTIG Netflixi hinnasihi 950 dollarile, mis tähendab praeguselt hinnatasemelt enam kui 40% tõusupotentsiaali.

2015. aasta börsistaaride mõttelise hõbemedali nopib 60% rallinud tervisekindlustaja Cigna (CI), mis kuulub ka USA investeerimispanga Goldman Sachsi ostunimekirja. Juuni alguses köitis investorite meeli uudis, et ettevõte on saanud Anthemilt (ANTX) 47 miljardi dollari suuruse ostupakkumise ning ehkki ettevõte on seni konkurentide jaoks kindlalt raskesti kättesaadavat mänginud, näivad investorid üha enam panustavat sellele, et müügitehing ühel hetkel siiski sünnib.

Kolmandale kohale platseerub ravimite tootja Hospira (HSP), mille ostis aasta alguses 16 miljardi dollari eest üle USA ravimigigant Pfizer (PFE). Hospira aktsia on investoritele tänavu tootnud 54%.

Cigna ei ole sugugi ainus tervisekindlustaja, mis on sektori konsolideerumislainest kasu lõiganud. S&P 500 paremuselt neljas aktsia on tänavu olnud USA suuruselt teine tervisekindlustaja Aetna (AET), mille aktsia on praeguseks rallinud 45%. Bloombergi teatel on ettevõte ostmas üle konkurent Humanat.

Viienda koha hõivab õige napilt Cigna järel 43% tootlusega pooljuhtide tootja Skyworks Solutions (SWKS), mille aktsia rallis mullu ligi 160%. Tegemist on kõige olulisema Apple’i iPhone’ide kiipidega varustajaga.

Partnerluse üle pole aga eriti põhjust nuriseda, sest ainuüksi viimase poolaasta jooksul müüs õunafirma 91 miljonit iPhone’i nutiseadet.

Hetkel kuum