Juhan Lang • 3. juuli 2015 kell 13:10

7 aktsiat, mida osta juulis

Moeriiete tootja Michael Korsi müüginumbrid pole olnud viimasel ajal kiita.  Foto: EPA

CNN Money koostas investeerimisekspertide abiga nimekirja 7 USA aktsiast, mille soetamist võiksid investorid kaaluda just sel kuul.

Nimekirja kuuluvad tehnoloogiafirmad Micron Technology (MU), Twitter (TWTR) ja IBM (IBM) ning tarbijasektori nimed Walt Disney (DIS) ja Michael Kors (KORS). Lisaks hindasid analüütikud ostmise vääriliseks kiirtoiduketi Chipotle Mexican Grill (CMG) ja maailma suurima filmide ja telesarjade voogedastaja Netflixi (NFLX) aktsiaid. Peatume neist põgusalt kolmel.

Moeriiete tootja Michael Korsi aktsia on tänavu nõrkade müügitulemuste ja kehvade väljavaadete tõttu kõvasti kannatanud, olles aasta algusest kukkunud enam kui 42%. Mai 24% kukkumise järel oli tegemist suisa S&P 500 indekski kõige kehvema aktsiaga.

Analüütikute usku aktsiasse hiljutised nõrgad näitajad aga ei morjenda ning madalale pekstud hinnatase muudab 12 kuu põhjas kaupleva aktsia pikaajalise investori jaoks vaid atraktiivsemaks.

Analüütikute prognoose on petnud ka USA suurim kiibitootja Micron Technology, mille viimased müügitulemused pole just kiita. Seega usuvad nad, et sarnaselt Korsi aktsiale, võib olla praegu hea võimalus alahinnatud aktsiad soetada.

Netflixi aktsia ümber on viimasel ajal palju kära tekitanud miljardärist aktivistinvestori Carl Icahni lahkumine ettevõtte osanike seast ning samal ajal on mitmed analüüsimajad aktsia hinnasihti langetanud. Optimistid usuvad aga, et lühiajalist langusperioodi on nutikas just praegu ostmiseks kasutada, sest üha uut kasutajaskonda hõivav ettevõte investeerib laiamahuliselt originaalsisu tootmisesse ja rahvusvahelistele turgudele laienemisse.

Kui investeeringud vilja kannavad, siis ootab praegu aktsiaid ostnud investoreid paari aasta lõikes analüütikute hinnangul kopsakas tootlus.

Hetkel kuum