Raido Neemre • 15 juuli 2015

Börs: Kreeka protestid kukutasid turge

Kreeka mõjutas taas turge  Foto: EPA

USA turud olid täna kerges languses, kuna investorid hoidsid silma peal majandusandmetel, kasumiraportitel ning eeloleval Kreeka parlamendi hääletusel.

“Ma ausalt usun, et Kreeka protestid hirmutasid natuke turge. Terve päeva on käinud arutelu selle üle, kas hääletus läheb läbi või mitte ning Yellen viitas sellele, et Föderaalreserv on peagi valmis intressimäärasid tõstma ning tõenäoliselt on selleks tähtajaks september,” sõnas Jones Trading’u analüütik Michael O'Rourke.

Kreeka parlament peab täna keskööks heaks kiitma reformikava, mis kindlustab riigile kreeditorite uue abipaketi.

“Küsimus peaks olema, et kas riik suudab tulla toime selliste rangete muutustega, mida nõutakse,” sõnas Prudential Financial’i analüütik Quincy Krosby.

Dollar tegi ligi 0,5% tõusu; euro kukkus alla 1,10 dollarit, olles mõjutatud Kreeka parlamendi hääletuse lähenemisest.

Föderaalreservi juht Janet Yellen sõnas, et otsus tõsta intressimäärasid on põhimõtteliselt otsustatud, kuna “majandus ei haise”. “Me oleme üpris lähedal sellele, kus me tahame olla ning me usume, et majandus mitte ainult ei suuda tolereerida, vaid lausa vajab kõrgemaid intressimäärasid,” lisas Yellen.

“Ma arvan, et Janet Yelleni avaldus on täna kõige olulisem sündmus,” sõnas Tower Bridge Advisors president Maris Ogg. “See tähendab seda, et Föderaalreserv on piisavalt kindel selles, et majandus suudab seda taluda. Pikas perspektiivis on see positiivne, “ lisas ta.

Nafta hind kukkus 1,63 dollarit ehk 3,07%, barreli hinnaks kujunes 51,41 dollarit.

Kulla hind kukkus 6,10 dollarit ning untsi hinnaks jäi 1147,40 dollarit.

Dow Jones tegi 0,02% kukkumise ja lõpetas päeva 18050,17 punktil. S&P 500 langes 0,07% ning sulgus 2107,40 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,12% langusega ning sulgus 5098,94 punktil.

Hetkel kuum