Mait Kraun • 5. august 2015 kell 8:49

Hiina aeglustumine pidurdab ka BMW-d

BMW  Foto: EPA

Maailma suurim luksusautode tootja BMW hoiatas teisipäeval, et selle aasta finantsprognoosid ei pruugi Hiina jaheneva nõudluse tõttu tõeks saada, vahendab Reuters.

BMW-le on tugevat mõju avaldanud Hiina majanduse aeglustumine – Hiinas hakkas autode müük kukkuma esmakordselt viimase kümne aasta jooksul.

Saksamaa ettevõte ütles juba mais, et Hiina kasv „ei ole enam nii jõuline.“ Vaatamata sellele teatas BMW, et sellel aastal oodatakse jätkuvalt rekordilist käivet ja kasumit. Hiina võib „siiski mõjutada kasumikasvu ulatust.“ Eelmisel aastal oli BMW kasum 8,707 miljardit eurot.

Teisipäeval teatas ettevõte ka teise kvartali tegevuskasumi kukkumisest. Nimelt müüs BMW rohkem madala kasumimarginaaliga autosid ja investeeris uutesse mudelitesse.

Teises kvartalis oli BMW-l Hiina turul tegelikult 2,3protsendiline tõus. Mure tekitab aga asjaolu, et mais ja juunis oli müük languses ja konkurents Hiinas on tublisti tihedam kui varem.

„Kui Hiina turu väljavaated tekitavad märkimisväärseid väljakutseid, siis ei saa välistada, et ka BMW väljavaade muutub,“ ütles ettevõte oma kvartaliraportis.

„Raske on ennustada, kuidas turg hakkab arenema. Me ootame kasvu,“ ütles BMW finantsjuht Friedrich Eichiner. „Kindlasti ei ole kasv kahekohaline.“

BMW kulumieelne kasum oli teises kvartalis 2,52 miljardit eurot, mis oli ootustega vastavuses.

Hetkel kuum