Pille Ivask • 5. august 2015 kell 5:45

Barclays: unustage Hiina börs, kinnisvara on hullem

Baclaysi analüütikud ütlevad, et silma peaks peal hoidma Hiina kinnisvaraturu käekäigul.  Foto: epa

Barclaysi analüütikud väidavad, et hiljutine Hiina börsikrahh pole pooltki nii tõsine kui see, mis on toimumas riigi kinnisvaramaastikul, kirjutab Bloomberg.

Analüüsis seisab, et võrreldes teiste arenevate riikidega on Hiina kinnisvara osakaal kogu majandusest kasvanud oluliselt kiiremini.

Kuna analüütikud on ennustanud Hiina kinnisvarasektori jahtumist, paneb Barclaysi uurijaid eriti muretsema tõik, et korrelatsioon kinnisvarasektori käekäigu ning teiste majanduse osade vahel on üpris suur.

Lisaks toob Barclays välja hiljutises McKinsey raportis märgitud asjaolu, et peaaegu pool Hiina võlast on seotud kinnisvaraga.

Seega saab järeldada, et analüüsimaks Hiina käekäiku, on äärmiselt oluline silma peal hoida sealsel kinnisvaraturul. Barclays väidab oma analüüsis, et keskpikas perioodis on Hiina arengud selged: järgnevatel aastatel on oodata majanduse jätkuvat jahenemist, ent mitte kokkuvarisemist.

Lisaks märgitakse analüüsis, et kui Barclaysi ennustused paika peavad, saab Hiina majanduskasv olema lähiajal väiksem kui investorid praegu arvavad.

Hetkel kuum