Mait Kraun • 19. august 2015 kell 8:00

Mure Hiina pärast jõudis tagasi Euroopa turgudele

Carlsberg on täna olnud üks suurematest langejatest. Pildil Carlsbergi õlletehas Taanis Kopenhaagenis.  Foto: epa

Mured Hiina majanduskasvu pärast on turgudele tagasi tulnud ja Euroopa aktsiaturud on täna languses, vahendab Bloomberg.

Stoxx Europe 600 indeks on täna odavnenud 0,6 protenti 385,99 punktini. Eile aitas optimism USA majanduse tugevnemisest Euroopa aktsiaturgudel kallineda. Kolmapäeval hakkas Hiina aktsiaturg uuesti kukkuma, sest kardetakse, et valitsus ei suuda turge toetada ja odavam jüaan vallandab kapitali väljavoolu.

Alates Hiina devalveerimisest on Stoxx 600 kukkunud 3,5 protsenti, sest investorid kardavad, et odavam jüaan pärsib Euroopa eksportijate kasumeid.

Vase ja nafta hind jätkasid täna langust ning Bloombergi toorainete indeks on madalaimal tasemel alates 2002. aasta veebruarist.

Täna teatas oma tulemused joogitootja Carlsberg. Teise kvartali tulemused olid alla ootuste ja ettevõtte aktsia kukkus 6,9 protsenti. Samuti prognoosis Carlsberg, et 2015. aastal ärikasum langeb.

Investorid ootavad ka Föderaalreservi juulikuise kohtumise minuteid, mis avalikustatakse Eesti aja järgi pärast tööpäeva lõppu.

Hetkel kuum