Mait Kraun • 24. august 2015 kell 8:45

Euro tugevneb jõuliselt

Euromündid.  Foto: Reuters/Scanpix

Euro kurss dollarisse jõudis kõrgeima tasemeni alates veebruarist ning Jaapani jeen jõudis kolme kuu tippu, vahendab Bloomberg.

Euro ja jeen on tõusuteel, sest maailma aktsiaturud kukuvad ja investorid ei usu enam, et Föderaalreserv võiks septembris intressimäärasid tõsta.

Euro on täna kallinenud 0,9 protsenti 1,1485 dollarini. Päeva alguses jõudis euro ka 1,15 dollarini – viimati oli valuuta sellisel tasemel tänavu veebruaris. Jeen tugevnes 1,3 protsenti 120,46 dollarini.

Kõige suurema languse tegi dollari suhtes suurematest valuutadest aga Lõuna-Aafrika rand. Austraalia dollar jõudis kuue aasta madalaima tasemeni.

Investorid ostavad jeeni ja eurot, sest toorainete ja aktsiaturgude hinnalangus on Hiina jüaani devalveerimisest tingitud arenevate turgude valuutade odavnemist kiirendanud.

„Jeen ja euro saavad kasu mõlemast – nii Hiina jüaani devalveerimisest tingitud meeleoludest kui ka sellest, et investorid ei usu enam Föderaalreservi intressimäärade tõstmist,“ ütles Royal Bank of Scotlandi turgude strateeg Mansoor Mohi-uddin.

Hetkel kuum