Kadi Neemre • 1. oktoober 2015 kell 20:23

Börs: neljas kvartal algas stabiilselt

Foto: EPA

USA turud olid täna valdavalt tõusuteel, püüdes neljandat kvartalit stabiilselt alustada. Investorid analüüsisid nõrgaks jäänud tootmisandmeid ning seadsid silmad homsele tööraportile.

“Ma arvan, et meil oli eile suur ralli vastupidiselt teispäevale, mil oli vastupidi, mistõttu analüütikud pole veel olukorras selgusele jõudnud,” märkis RW Baird investeerimisstrateeg Bruce Bittles.

Dow transpordiettevõtted tõusid täna ligi 0,5%, kõige rohkem kerkis Kansas City Southern.

“Tranpordiaktsiatel läks täna terve päeva jooksul üpris hästi. see viitab sellele, et turg ei karda majanduse nõrgenemist enam,” sõnas Rockwell Global Capitali analüütik Peter Cardillo.

“Me jätkame lihtsalt mustrit, kus aktsiate müümine vaheldub rallidega,” sõnas The Lindsey Group’i analüütik Peter Boockvar.

“ISM on äratus, et USA majandus on väga lõhenenud. Samas manööverdab turg homsete palgaandmete ootuses,” lisas ta.

Tänane peamine majandusraport oli septembrikuine ISM-i toodanguuindeks, mis kukkus madalaimale tasemele alates 2013. aasta maist. Augustis oli indeksi väärtuseks 51,1 punkti, kuid nüüdseks on see kukkunud 50,2 punktile.

Janney Montgomery Scott’i strateeg prognoosis indeksi väärtuseks 50,1 punkti.

“Enamusel tootmiste indeksitest on olnud kehv suveperiood ning ISM ei erine neist üldsegi,” sõnas ta. “See näitab seda, kuidas negtiivselt madalad energiahinnad on mõjutanud tööstussektorit.”

Augustis kasvasid kulutused ehitusele kõrgeimale tasemele alates 2008. aastast; kasvu juhtis eramajade kasvanud ehitusmahud.

Septembris müüdi kokku 18,17 miljonit autot, mis on suurim hulk alates 2005. aasta juulist, märkis Autodata.

General Motors, Ford Motor, ja Fiat Chrysler’i USA haru müüginumbrid tegid septembris tänu odavale kütusele ja ülisoodsatele intressimääradele suure tõusu.

Uute töötute hulk tegi väikese kasvu ning kerkis 277 000.

Kullafutuurid kukkusid 1,50 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1113,70 dollarit.

Toornafta hind kukkus 35 senti ning barreli maksumuseks kujunes 44,74 dollarit.

Dow Jones tegi 0,08% languse ja lõpetas päeva 16272,01 punktil. S&P 500 tegi 0,20% tõusu ning sulgus 1923,82 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,15% tõusuga ja sulgus 4627,08 punktil.

Hetkel kuum