Mait Kraun • 13. oktoober 2015 kell 7:01

Õllehiiglased jõudsid ostuhinnas kokkuleppele

Õllehiiglased jõudsid ostuhinnas kokkuleppele.  Foto: Reuters/Scanpix

Õlletootja Anheuser-Busch InBev NV nõustus SABMilleri ära ostma 68 miljardi naelaga. Konkurendi ostmiseks tuli enne kokkuleppele jõudmist teha mitu pakkumist, vahendab Bloomberg.

Budweiseri tootja maksab suurema osa SABMilleri aktsiate eest 44 naela aktsia kohta, teatas ettevõte teisipäeval. Sellega saab AB InBev endale ka Peroni ja Grolschi brändi. Kahest õllehiiglasest kokku pandud ettevõte tuleb nii suur, et kontrollib poolt terve tööstuse kasumist. Ostuhind on 50 protsenti kõrgem kui SABMilleri aktsia hind 14. septembril, kui uutest ostupakkumistest kerkisid esimesed spekulatsioonid.

„Me arvame, et see on SABMilleri jaoks hea väärtus,“ ütles Canaccord Genuity analüütik Alicia Forry. „On suurepärane, et nad on jõudnud punkti, kus väärtuses on kokkuleppele jõutud.“

Tegelikult on AB InBev konkurenti jahtinud juba mitu aastat. Praegu on protsessi kiirendanud Hiina ja Brasiilia majanduse aeglustumine. SABMilleri aktsia 20protsendiline kukkumine suvekuudel ja odava krediidi lõppemise perspektiiv on samuti toiminud katalüsaatorina. Kokkulepe, mis on küll esialgne, lõpetab nädalaid kestnud kõnelused hinna üle. SABMiller ütles, et nende juhtkond on valmis seda aktsionäridele soovitama.

Suurbritannia seaduste järgi on AB InBevil ametliku pakkumise tegemiseks aega homse õhtuni. Mõlemad ettevõtted on aga kokku leppinud, et sellele tähtajale taotletakse kahenädalast pikendust. Selle ajaga tehakse ülevõtmisleping formaalseks.

Hetkel kuum