Pille Ivask • 27. oktoober 2015 kell 5:19

Peugeot tahab taastada usu diiselautodesse

Peugeot  Foto: epa

PSA Peugeot Citroen andis teada, et plaanib avalikkuse ette tuua heitgaaside ning kütusekulu mõõtmise tulemused, kirjutab Financial Times.

Sellega tahab ettevõte taastada Volkswageni skandaali tõttu kaduma läinud tarbijate usku diiselautodesse.

Euroopa suuruselt teine autotootja PSA Peugeot Citroen on lubanud viia testid läbi tavatingimustes ning aususe ja läbipaistvuse huvides kaasata testimisse ka kolmanda osapoole.

Mitmed Euroopa autotootjad on nentinud, et Volkswageni heitmete võltsimise skandaal on mõjutanud neidki ning muutnud kliendid skeptilisemaks. Eksperdid on väitnud, et skandaaliga võib ka kaasa tulla regulatsioonide karmistumine, mis omakorda suurendab autotootjate kulutusi ning seega ka auto lõpphinda.

Peugeot on investeerinud märkimisväärselt raha just diiselmootorite arendamisse. 60 protsenti ettevõtte Euroopasse müüdavatest autodest on diiselmootoriga.

LMC Automotive'i andmeil võib Volkswageni skandaal avaldada diiselautode mainele sedavõrd tugevat mõju, et aastaks 2022 moodustab nende osakaal kõigist Euroopa autodest vaid 35 protsenti. Praegune näitaja jääb 50 protsendi juurde.

Hetkel kuum