Mait Kraun • 28. oktoober 2015 kell 7:38

Volkswagenil valus kukkumine

Volkswagen  Foto: EPA

Volkswagen teatas, et kolmanda kvartali kahjum ulatus 3,48 miljardi euroni. Ettevõtte jaoks on tegemist esimese kahjumiga 15 aasta jooksul ja põhjuseks heitgaaside skandaal, vahendab Bloomberg.

Analüütikud ootasid, et ettevõtte kahjum ulatub 3,27 miljardini, selgub Bloombergi andmetest. Veel aasta tagasi oli autotootja tegevuskasum samal ajal 3,23 miljardit eurot. Heitgaaside skandaaliga seotud kulud ulatusid kolmandas kvartalis 6,7 miljardi euroni. Käive kasvas 5,3 protsenti, 51,49 miljardi euroni.

Volkswageni tegevjuhil Matthias Mülleril on ees raske töö – ta peab investoreid veenma, et suudab kriisiga edukalt toime tulla. Analüütikute sõnul võivad heitgaasiskandaaliga seotud kulud ulatuda 20-78 miljardi euroni.

„Numbrid näitavad ühest küljest Volkswageni tugevust. Teisest küljest on ilmselge, et praeguse olukorra mõjud tulevad nähtavale,“ ütles Müller.

Volkswageni aktsia on täna tõusnud 3,4 protsenti, 108,7 euroni. Alates skandaalist on autotootja turuväärtus vähenenud 21 miljardi euro võrra.

Hetkel kuum