Mait Kraun • 29. oktoober 2015 kell 7:52

Shelli kahjum kümne aasta suurim

Royal Dutch Shell  Foto: epa

Naftafirma Royal Dutch Shelli kvartalitulemustest selgus, et ettevõtte puhaskahjum oli viimase kümne aasta suurim, vahendab Bloomberg.

Shell, mis ostab naftasektori selle aasta suurima tehingu käigus BG Groupi, teatas, et kolmanda kvartali puhaskahjum ulatus 7,42 miljardi dollarini. Veel eelmise aasta samal ajal oli kasum 4,46 miljardit dollarit. Ettevõte loobus Alaska avamere ja Kanada tõrvaliivade projektist ja sellega kaasnesid 7,89 miljardi dollari suurused kulud.

Kohandatud kasum, mis arvestab ühekordseid kulusid ja inventari muutusi, kukkus 70 protsendi võrra 1,8 miljardi dollarini, teatas ettevõte neljapäeval. Bloombergi küsitletud 17 analüütikud ootasid ettevõttele 2,92 miljardi suurust kohandatud kasumit.

Euroopa suurim naftatootja on sel aastal vähendanud töökohtade arvu ja kulutusi ning tegevjuht Ben Van Beurden valmistub terve naftaturu pikemaajaliseks stagnatsiooniks. Nafta viimase 16 kuu hinnalangus on tööstuse jaoks olnud raske. Shelli turuväärtus vähenes kümnendi madalaima tasemeni ning kardetakse, et ettevõte maksab BG eest liiga kõrget hinda.

Brenti toornafta hind on eelmise aasta sama ajaga võrreldes kukkunud 50 protsenti.

Hetkel kuum