Juhan Lang • 30. oktoober 2015 kell 7:30

LHV kasvatas kasumit

Erkki Raasuke  Foto: Andres Haabu

LHV Group teenis üheksa kuuga 11,6 miljonit eurot puhaskasumit: pank teenis sellest 7,8 miljonit eurot, varahaldus 3,7 miljonit eurot ja Leedu äriüksus 0,4 miljonit eurot.

III kvartal 2015 võrdluses III kvartaliga 2014*

Puhaskasum 3,4 miljonit eurot (2,4 miljonit), millest emaettevõtte omanike osa 3,2 miljonit (2,3 miljonit) .

Kasum aktsia kohta 0,14 eurot (0,10 eurot) .

Netotulud 10,2 miljonit (7,7 miljonit)

Tegevuskulud 6,1 miljonit (4,8 miljonit)

Laenuprovisjonid 0,6 miljonit (0,7 miljonit)

Omakapitali tootlus 19,5% (18,3%)

Kapitali adekvaatsus 19,5% (23,5%)

*Võrdlusandmetest on eraldatud lõpetatud tegevuse tulud ja kulud. Kasum aktsia kohta ja omakapitali tootluse suhtarvud baseeruvad AS LHV Group omanikele omistatud kasumil ja omakapitalil ning ei sisalda mittekontrollivat osalust.

Allikas: AS LHV Group

LHV Groupi üheksa kuu omakapitali tootlus aastasel baasil oli 23%. Mullu teenis ettevõte kogu aasta lõikes 9,7 miljonit eurot puhaskasumit.

„Nii LHV Pank kui LHV Varahaldus tegid väga korraliku tulemuse ja samal ajal tugevdasid oma positsioone äri kasvuks,“ kommenteeris värskeid kvartalitulemusi LHV Groupi juhataja Erkki Raasuke börsiteate vahendusel.

Ta märkis, et augusti lõpus avas pank oma sularahaautomaatide võrgu ja tõi turule uue mobiilipanga. Ühtlasi teavitati kliente julgetest plaanidest kasvada suuruselt ja olulisuselt Eesti kolmandaks täisteenuseid pakkuvaks pangaks. „Uute klientide voog peale neid uudiseid on võrreldes varasemaga 2-4 korda kõrgem,“ kinnitas ta.

Varahalduse tulemustele avaldas Raasukese hinnangul mõju augustist rakendunud Eesti kohustuslike pensionifondide teenustasude uued piirangud. Mida suuremaks kasvab fondide maht, seda rohkem langevad tema sõnul klientide tasutavad teenustasud protsentuaalselt fondide mahust. See langetas augusti teenustasutulusid.

„Väga positiivne on see, et Varahalduse pea aasta kestnud konservatiivne investeerimistaktika on olnud seoses rahvusvaheliste aktsiaturgude korrektsiooniga õigustatud,“ lisas ta. „2015. aasta on seni õnnestunud LHV Groupil hästi. Just viimastel kuudel oleme jõudnud mitme olulise töövõiduni ja selle tulemusena näeme rohkearvulist uute klientide liitumist. LHV hoog on hea ja väljavaated positiivsed.“

Täismahus saab panga III kvartali ja 9 kuu auditeerimata majandustulemustega tutvuda siin.

Hetkel kuum