Rainer Saad • 4. november 2015 kell 9:25

Citadele pikendab IPO märkimisperioodi

Läti lipp.  Foto: Raul Mee

Citadele Banka pikendab aktsiate avalikku esmapakkumist, et leida rohkem investoreid, teatas ettevõte.

Pank pikendab märkimisperioodi 13. novembrini, muidu pidanuks märkimisperiood lõppema eile kell 15. Lisaaeg on mõeldud investoritega kohtumiseks ja laiema investorite ringi katmiseks.

See annab ettevõttele võimaluse pakkuda Balti ja rahvusvahelistele institutsionaalsetele investoritele lisavõimalusi ettevõttesse ja regiooni investeerida.

Pärast hinnavahemiku teatamist on Frankfurdis, Viinis, Tallinnas, Stockholmis, New Yorgis, Londonis ja mujal toimunud mitu investoritele mõeldud esitlust, kus tutvustati ettevõtet ja piirkonda ning kuulati investorite seiskohti. 

Pakkumine koosneb kahest osast. Osa aktsiatest (aktsiate ja GDR-idena) pakutakse kutselistele investoritele Lätis, Leedus ja Eestis ning väljaspool. Teine osa aktsiatest pakutakse avalikul pakkumisel erainvestoritele Lätis, Leedus ja Eestis.

Lõplikud hinnad teatatakse eeldatavasti 16. novembril või selle kuupäeva paiku. 23. novembril algab eeldatavasti tingimusteta kauplemine aktsiatega Riia börsil ja tingimusteta kauplemine GDRidega Londoni börsil.

Märkimisega seotud üksikasjade ja pakkumise täielike tingimustega kohta leiab teavet prospektist, mille saab laadida alla Citadele veebilehelt.

Hetkel kuum