Birjo Must • 12. november 2015 kell 11:00

Rolls-Royce hoiatab kehva tuleviku eest

Rolls-Royce'i tehas Saksamaal.   Foto: EPA

Briti tööstusfirma Rolls-Royce hoiatas täna dividendikärbete eest ja teatas, et kasumi väljavaated selleks ja järgmiseks aastaks on kehvad.

Ettevõte lisas ka seda, et tänavune kasum jääb pigem varem prognoositud vahemiku alumisse otsa ning ka järgmisel aastal on see 650 miljoni Briti naela võrra väiksem, kui enne arvati, vahendab Wall Street Journal. 

Boeingule mootoreid tootva firma teatel tuleb maksueelne kasum pigem 1,33 miljardi naela lähedal.

"2016. aasta toob palju väljakutseid. Mõne meie varem hästi esinenud turu muutused on tohutult kiired ja see näitab, kui tundlikud on meie äriüksused lühiajalistelt turgude kõikumistele," rääkis Rolls-Royce'i juht Warren East.

See on juba teine kasumihoiatus Eastilt, kes astus ametisse alles tänavu juulis. Samas ei tulnud see investoritele üllatusena. Ettevõttel on olnud raskusi kulude ohjeldamisega lennunduse äris ning nõrga turusituatsiooniga merenduse sektoris. Lisaks mõjutavad firma tegevust negatiivselt ka madal nafta hind.

Rolls-Royce Holdingu aktsia hind on täna Londoni börsil langenud juba üle 20% ning see maksab 529,50 penni. Tänavu on aktsia juba 37,5% miinuses.

Hetkel kuum