Juhan Lang • 27 november 2015

Skano teenis 5000 eurot kasumit

Skano pood Rocca al Mare keskuses  Foto: Andras Kralla

Kui mullu kolmandas kvartalis oli Skano Groupi põhitegevuse puhaskahjum 135 000 eurot, siis tänavu oli konsolideeritud puhaskasum 5000 eurot.

Skano Group AS kontsern tegutseb ehitusmaterjalide tootmise, mööbli ja sisustuskaupade jaekaubanduse ning mööbli tootmise valdkonnas.

Tegemist on valdusettevõttega, mis koosneb tütarettevõtetest Skano Fibreboard OÜ ja Skano Furniture Factory OÜ, milledele kuuluvad omakorda vastavalt tütarettevõte Suomen Tuulileijona OY ning Skano Furniture OÜ.

Allikas: Skano Group

Samuti paranes ettevõtte puhasrentaablus, mis oli läinud kvartalis 0,1% (mullu kolmandas kvartalis oli see -2,7%), teatas börsifirma äsja. Aruandeaasta kolmanda kvartali müügitulu kahanes 3% võrra, 4,8 miljonile eurole.

Kontserni müügikäibe brutorentaablus oli kolmandas kvartalis 22% ja mullu samal perioodil 18%. Kui mullu kolmandas kvartalis oli ettevõtte põhitegevuse ärikahjum 58 000 eurot, siis tänavu oli konsolideeritud ärikasum 79 000 eurot.

Tänavu 9 kuu kogukäive ulatus 14,5 miljoni euroni, vähenedes aastaga 7%. Selle aasta esimese 9 kuu kulumieelne kasum (EBITDA) oli 811 000 eurot, ületades eelmise aasta tulemust 16,5% võrra.

Kvartali aruandes märgitakse, et kuigi ettevõtte käive on aastaga märgatavalt langenud, eelkõige nõrga nõudluse tõttu Soomes ja Venemaal, on suudetud EBITDA marginaali parandada ning hoida see kogunumbrina eelmisest aastast kõrgemal tasemel. Ettevõtte teatel on selle põhjus eelkõige edukad parendustööd kiudplaadi tootmises, mis on võimaldanud vähendada toote omahinda ning toota kasumlikult varasemast tunduvalt madalamate mahtude juures.

Põhjalikumalt saab ettevõtte kolmanda kvartali ja 9 kuu majandustulemustega tutvuda SIIN.

Hetkel kuum