Birjo Must • 30. november 2015 kell 11:38

India majandus kogub tuure

India majandus kasvab oodatust kiiremini.   Foto: EPA

Viimasel ajal India suhtes lootuse kaotanud investorite rõõmuks kasvas riigi majandus kolmandas kvartalis oodatust rohkem.

India SKP kasvas kolmandas kvartalis aastaga 7,4%. Võrreldes teise kvartaliga oli kasv 7%, teatas riigi statistikaamet täna. Bloombergi küsitletud ökonomistid prognoosisid kasvuks 7,3%.

Hiina majandus kasvas kolmandas kvartalis aastaga 6,9% samal ajal kui Venemaa majandus kahanes 4,1%. Ka Brasiilia majanduselt oodatakse 4,2% suurust kahanemist.

Homme peaks India keskpank vaatama veel viimast korda sel aastal üle peamised intressimäärad. Kuna majanduskasvu näitaja oli väga hea, siis tõenäoliselt intressimäärasid rohkem ei langetata. Tänavu on juba tehtud suurim kärbe alates 2009. aastast.

Hea majanduskasv annab veidi hingetõmbeaega ka India peaministrile Narendra Modile, kes on hädas reformikava läbisurumisega parlamendis.

India aktsiad ja valuuta olid viimasel kuul Aasia halvimate hulgas, kuna investorite kannatus reformide osas hakkab katkema.

Mumbais asuva Yes Banki analüütikute sõnul näitab India majanduskasv mõõdukat edenemist ning suurima panuse sellesse annab tööstus. Nad prognoosivad, et kasv kiireneb märtsi lõpuks 7,5%-le.

India börsiindeks BSE Sensex on sel aastal ligi 5% langenud. Suurem kukkumine on toimunud viimase kuu aja jooksul. 

Hetkel kuum