Birjo Must • 2. detsember 2015 kell 8:25

Euro nõrgeneb edasi, pilgud Draghil

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi  Foto: EPA

Need, kes panustavad euro täiendavale nõrgenemisele ja selle võrdsustumisele dollariga, võivad juba õige pea leida tuge Euroopa Keskpanga president Mario Draghilt, kirjutab Bloomberg.

Euro kukkus täna dollari suhtes juba viiendat päeva ja Bloombergi küsitletud 53 ökonomisti prognoosivad, et EKP laiendab juba sel neljapäeval oma stiimulite kava. See muudaks aga euro veelgi nõrgemaks.

ABN Amro Bank, Barclays ja Bank of America Merrill Lynchi üksus prognoosivad, et euro nõrgeneb edasi ning saavutab tuleval aastal esimest korda alates 2002. aasta detsembrist dollariga pariteedi.

"Ootused on suured, et Draghi lisab täiendavad stiimuleid. Need varjutavad juba hirme, et EKP petab meie lootusi," märkis Merrill Lynchi valuutastrateeg Shusuke Yamada. "Draghi on minevikus teinud rohkem, kui turud on oodanud. Nii et on keeruline panustada võimalusele, et seekord läheb teisiti."

Euro on täna langenud USA dollari suhtes 0,16%, 1,0616 dollarile. Esmaspäeval langes ühisvaluuta 1,0558 dollarile, mis on madalaim tase alates 14. aprillist. Augusti lõpust on see kukkunud 5,4%.

Hetkel kuum