Mait Kraun • 7. detsember 2015 kell 17:19

Puerto Rico kehtestas Walmartile eraldi maksu

Walmart.  Foto: EPA

USA jaemüüja Walmart läheb Puerto Rico vastu kohtusse. Nimelt kehtestas riik maksumuudatuse, mis on Walmarti juhtkonna arvates „koormav ja põhiseaduse vastane," vahendab CNN Money.

Tegemist on maksumuudatusega, mille järel peab Walmart maksma hinnanguliselt 91,5 protsenti kasumist maksudeks. Walmarti keskmine maksukoormus ülejäänud maailmas on umbes kolm korda väiksem.

Puerto Ricol on aga raha puudu ning riik on süüdistanud Walmarti, et firma ei maksa piisavalt makse. Saareriigi võlg ulatub 70 miljardini, mida nad endi sõnul täielikult tagasi maksta ei jõua.

Selleks, et tulusid kasvatada, suurendas Puerto Rico välismaise päritoluga kaupade maksustamist. Maksutõus kehtib vaid ettevõtetele, mille käive ületab aastas 2,75 miljardit dollarit. See aga tähendab, et kõige kõrgemat maksu maksab ainukesena Walmart.

„Ükski valitsus ei peaks ettevõttet – mis on erasektori suurim tööandja – sundima oma äri spetsiaalse maksu kaudu lõpetama. Uue maksu kõige kõrgem tase kehtib vaid Walmartile,“ kirjutas Walmart.

Walmartil on Puerto Ricol 55 poodi, mis pakuvad tööd ligi 15 000 inimesele. Ettevõtte sõnul peavad nad „oma tegevuse üle vaatama,“ kui olukord ei muutu.

 

Hetkel kuum