Sirje Rank • 7. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Soros: näen sarnasust kriisiaastaga 2008

George Soros näeb finantsturu seisus sarnasust 2008. aastaga.   Foto: EPA

Globaalsed turud on silmitsi kriisiga ning investoritel tuleb olla väga ettevaatlik, hoiatas miljardär George Soros täna Sri Lankal toimunud majandusfoorumil.

Hiinal on väga suur kohanemise probleem,“ ütles Soros agentuuri Bloomberg vahendusel. „Ma ütleksin, et sellel on kriisi mõõtmed. Kui ma vaatan finantsturge, siis näen väljakutseid, mis meenutavad mulle kriisi, mida nägime 2008. aastal.“

Hiinal on raskusi majanduse ümberorienteerimisega uuele kasvumudelile ning Hiina valuuta devalveerimine kannab riigi probleemid üle maailma teistele riikidele, ütles Soros. Arenenud riikide jaoks on aga suureks väljakutseks miinuses intressimääradest väljatulek.

Aasta esimesel nädalal on tule all olnud nii globaalsed valuuta-, aktsia- kui ka toormeturud. Hiina jüaani odavnemine suurendab muret Hiina majanduse tervise pärast. Kolmapäevase seisuga pühiti aasta esimeste kauplemispäevadega globaalsetel turgudel aktsiatest minema 2,5 triljonit dollarit ning langus Aasia börsidel jätkus ka neljapäeval, kui Hiina börsil suure languse takistamiseks taas aktsiatega kauplemine peatati.

Maailma suuruselt teine majandus on raskustes hoolimata sellest, et Hiina keskpank on baasintressimäärad rekordmadalale langetanud ja valitsus on majandusse pumbanud sadu miljardeid dollareid kasvu ergutamiseks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum