Pille Ivask • 8. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Hiina börs sulgus punases

Hiina börs sulgus punases  Foto: epa

Sel nädalal palju kõneainet pakkunud Hiina börs lõpetas reedese kauplemispäeva „punases“.

Shanghai Composite indeks näitas reedel üles suurt volatiilsust, tehes nii 1,89 protsendi suuruse languse kui seejärel 3,32 protsendi suuruse tõusu. Indeks sulgus 1,98 protsendises plusspooles. Shenzhen Composite lõpetas päeva üheprotsendilises tõusus, CSI 300 indeks tõusis 2,04 protsenti. Kõik kolm indeksit kõikusid 30 minutit pärast turu avamist märkimisväärselt, liikudes nii miinus- kui plusspoolel. Hong Kongi Hang Sengi indeks tõusis 1,12 protsenti, vahendab CNBC.

Hiina väärtpaberite reguleerimiskomisjon teatas eile, et lõpetab kauplemispiirangute meetodi kehtestamise. Kauplemispiirangute meetod tähendab seda, et on kehtestatud, kui suure languse võib aktsiaturg läbi teha enne, kui kehtestatakse kauplemispiirang. Esimest kauplemispiirangut rakendati sel esmaspäeval pärast seda, kui CSI 300 indeks langes 7 protsendi võrra.

„Sel nädalal toimunud turgude volatiilsus näitab, et keegi ei tea, mis tüüpi poliitikaid aetakse. Või seda, kas valitsusel üldse on mingi poliitika ning kas seda ollakse võimelised ka rakendama,“ teatas DBS ning lisas, et turud tahavad selgeid samme.

Olgu öeldud, et erinevalt tavapärasest tähendusest tähendab "punane" Hiina börsil tõusu ja "roheline" langust. Selle põhjuseks on asjaolu, et punast peetakse Hiinas õnne toovaks värviks. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum