Sirje Rank • 15. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Gazprom sai kahjumi

Gazpromi peakontor  Foto: Scanpix/Reuters

Maailma suurima maagaasi tootja Gazpromi jaoks lõppes kolmas kvartal kahjumiga, teatas firma täna.

Võrreldes eelnenud aasta 105,7 miljradi rubla suuruse kasumiga, sai Gazprom läinud aasta kolmandas kvartalis 2 miljardit rubla ehk 26,1 miljonit dollarit kahjumit, kirjutas agentuur Bloomberg. See oli parem tulemus kui agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikute prognoositud 17,6 miljardi rubla suurune kahjum.

Käive kasvas 1,29 triljonile rublale eelnenud aasta sama perioodi 1,13 triljonilt rublalt.

Rubla nõrgenemine on toestanud Gazpromi rublatulusid, mis on aidanud korvata ekspordihinade langust rohkem kui kümne aasta madalaimale tasemele. Enamik Gazpromi kuludest on rublades, enamik tuludest saadakse teistes riikides, enamikes gaasi ekspordi lepingutes on hind seotud nafta hinnaga.

Gazpromi tulud gaasi müügist Euroopasse kahanesid mullu üle 25% 38 miljardile dollarile, kuid rublades on käive rekordi lähedal. Gazpromil tuli ümber hinnata ka oma välisvaluutas võetud laenud.

Kolmanda kvartali tulemus kajastab olukorda, kus nafta hind oli tasemel 55-60 dollarit barrelist. Nüüd on küsimus, milliseks kujuneb Gazpromi kasumlikkus siis, kui naftabarrel maksab 30 dollarit, märkis Renaissance Capitali analüütik Ildar Davletšin.

Gazprom plaanib jätkuvalt maksta 2014. ja 2015. a eest dividende vähemalt 7,2 rubla aktsia kohta.

Gazpromi aktsia odavnes täna pärastlõunal Moskva börsil 0,7% 129,98 rublale.

Jaga lugu:
Hetkel kuum