Mait Kraun • 15 jaanuar 2016

Hiina aktsiaturg langes ka täna

Investori nutitelefonist Hiina turgu jälgimas  Foto: EPA

Hiina aktsiaturud jõudsid täna uuesti karuturule ja see tähendab, et valitsuse püüdlused aktsiaturgu toetada on vaid kuu ajaga vett vedama läinud, vahendab Bloomberg.

Shanghai Composite indeks kukkus 3,5 protsenti 2900 punktini. See tähendab, et detsembrikuisest tipust on aktsiad langenud juba 21 protsenti. Lisaks sellele kukkus indeks allapoole augustikuistest põhjadest.

Langusele aitas kaasa mure jüaani volatiilsuse pärast ning raport, mis näitas, et mitu panka Shanghais on lõpetanud väiksema turuväärtusega aktsiate laenutagatiseks võtmise.

„Turgudel toimus aasta alguses katastroof ja langustrend kestab endiselt,“ ütles JK Life Insurance’i fondihaldur Wu Kan. „Turgudel ei ole mitte mingisugust kindlust ja peamine põhjus on, et aktsiad on kallid, eriti madala turuväärtusega aktsiad.“

Müügilaine on tagasilöök Hiina ametivõimudele, kes on aktsiaturgude toetamiseks aktiivselt turgudele sekkunud. Hiina püüab iga hinna eest peatada kapitali väljavoolu ja jüaani nõrgenemist. Finantsturgude volatiilsus on vähendanud aga inimeste usku, et valitsus suudab majanduse aeglustumisega toime tulla.

Hetkel kuum