Kadi Neemre • 22. jaanuar 2016 kell 15:40

Kuidas investeerida keerulistes oludes targalt?

Foto: EPA

Vaid käputäis S&P 500 ettevõtteid on sellel aastal positiivseid tulemusi näidanud, mistõttu on niiöelda turvaliste valikute tegemine üha keerulisemaks muutunud.

Fort Pitt Capitali portfooliohaldur Kim Forrest on investorite elu kergemaks tegemiseks välja tulnud asjaliku soovitusega, vahendab CNBC. Nimelt soovitab ta vaadata minevikku ehk tema praegune aktsiate valimise strateegia seisneb praeguste tippaktsiate käekäigu uurimises.

Aktsiate puhul uurib Forrest, kas aktsiad on olnud börsil langusaegadel ning kuidas nad tulid toime eelnevate mahamüümistega.

“Kasulik on teada, kes on olnud varasemalt võimeline navigeerima oma laeva läbi kivise teekonna. Me otsime selliseid aktsiaid, mis on varasemalt keerulistes olukordades olnud ning sellest edukalt väljunud,” kommenteeris ta oma strateegiat.

Ettevõtted, mis on läbinud Forresti testi, on näiteks VF Corp, Urban Outfitters ja Microsoft.

Nii Urban Outfitters kui VF on kogenud raskeid aegu, kukkudes enam kui 20% eelmisel aastal. Forresti sõnul on ettevõtetel aga tugev juhtkond ning see peaks olema üks põhiargumentidest, miks neisse aktsiatesse tasub investeerida.

“Nende ettevõtete juhid on tulnud välja keerulistest olukordadest ning me usume, et nende jaoks saab tulevik olema helge.”

Ettevõtete juhid on küll aktsiate valimisel oluliseks faktoriks, kuid investorid peaksid Cowen and Co analüütiku David Seaburgi sõnul siiski keskenduma ka kasvuväljavaadetele.

“Lisaks juhtkonnale on oluline jälgida ka seda, millistesse äridesse on ettevõtted kaasatud ning mõista kasvuvõimalusi ka pikemas perspektiivis.”

 

Hetkel kuum